Egea’nın pabucu dama! Çinli dev 390 bin TL’ye sıfır otomobil satacak!

Hali hazırda ülkemizde pek çok Çinli otomobil üreticisi bulunuyor. 2020 yılı öncesinde Türkiye’de faaliyet gösteren birkaç Çinli otomobil üreticisi varken, bugünlerde bu sayı 10’u geçmiş durumda. Nitekim önümüzdeki süreçte bu sayı daha da artacak gibi görünüyor.

Çinli otomobil devlerinin en önemli artısı ise pazardaki rekabeti arttırarak düşük fiyatlara tam donanımlı otomobiller satmaları. Bunun en net örneği ise Chery diyebiliriz. Hali hazırda Chery, tam dolu modellerini 1 milyon 100 bin TL gibi fiyatlardan kullanıcılara sunuyor. Bayilerde liste fiyatlarının altında teklifler sunuluyor.

Egea’nın pabucu dama! Çinli dev 390 bin TL’ye sıfır otomobil satacak!

Nitekim önümüzdeki süreçte Türkiye pazarında boy gösterecek olan Changan da benzer bir strateji izleyecek. Sosyal medyada yer alan bilgilere göre ki bu sayfalardan bazılar oldukça güvenilir kaynaklar olarak değerlendirilebilir, Changan Alsvin’in Türkiye’de 390 bin TL’ye satılacağını iddia ediyor.

Bu model aynı Egea gibi sedan bir araç. Fakat iddia edildiği gibi 390 bin TL’lik fiyatla gelirse, piyasada rakipsiz hale gelir. Nitekim bir anda herkesin altında bu arabalardan görmeye başlayabiliriz. Dahası 300 – 400 bin TL aralığında satılan çöp, hurda karışımı araçların fiyatları da bir anda dip olabilir.

Kısaca özetlememiz gerekirse Changan Alsvin Türkiye’deki tüm dengeleri kökünden değiştirecek bir otomobil diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx