Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Beğenmesek da Oynadık

Steam’in haftalık verileri oyun dünyasının nabzını tutmak adına harika bir kaynak sağlıyor. Oyunlar açısından harika bir yılın sonuna giderek yaklaşırken bakalım dünyadaki oyuncular neler oynuyorlar?

1. Listenin zirvesinde (şaşırdık mı?) Counter-Strike 2 var.

Valve’ın efsaneler efsanesi Counter-Strike serisinin son halkası olan CS2 tüm eleştirilere ve Valve’ın bu zamana kadarki en düşük olumlu yorum oranına sahip oyunu olmasına karşın oyuncular tıpkı selefi gibi oyuncuları kendine bağlamayı bir şekilde başarmış durumda.

2. Ülkemizde de bu hafta en çok satanlar arasında olan Call of Duty globalde de yükselişte.

Geçtiğimiz haftaya göre iki sıra birden yükselerek ikincilik koltuğunu kapan Call of Duty’nin bu yükselişinde merakla beklenen Modern Warfare 2 ve ön sipariş sürecinin büyük etkisi olsa da Warzone ve Modern Warfare 2 de Steam’de bu başlık altında yer alıyor.

3. Yılın çok beklenen Souls-like oyunlarından Lords of the Fallen da listede olsa da oyuncuları pek mutlu edebilmiş değil.

Çıkışı öncesinde büyük beklenti yaratan Lords of the Fallen Steam’de oyuncular tarafından yerden yere vuruluyor desek yalan olmaz. Ülkemizde 900 TL’lik fiyat etiketi bulunan oyunun incelemelerinin yalnızca %57’si olumlu.

4. Listede karışık yorumlardan mustarip bir diğer oyun ise EA Sports FC 24.

Geçtiğimiz haftaya göre bir sıra düşüşle dördüncülüğe yerleşen EA Sports’un yeni futbol oyunu markası %56’lık bir olumlu yorum oranına sahip. Oyuncular ise genel olarak oyunu oynanmaz kılan hatalar ve optimizasyon sorunlarından şikayetçi.

5. Baldur’s Gate 3’ün rüzgarı ise kolay dinecek gibi değil.

Oyunculara uzun yıllardır hasret kaldıkları ‘gerçek’ RPG deneyimini sunan ve görece küçük bir stüdyonun ellerinden çıkarak oyun dünyasının otoritelerini dahi şaşırtan Baldur’s Gate 3 yılın oyunu ödülleri için en güçlü adaylar arasında.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Battlefield 2042

  • PUBG: BATTLEGROUNDS

  • Cyberpunk 2077

  • Dota 2

  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx