Türkan Şoray, Cengiz Aytmatov’un ailesini ziyaret etti

Kırgızistan’da yapılan 1. Bişkek Uluslararası Film Festivali’nin onur konuğu oyuncu Türkan Şoray, Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un ailesini ziyaret etti. Cengiz Aytmatov’un ablası Roza Aytmatova, yazarın oğulları Askar Aytmatov ve Eldar Aytmatov ile eşi Sabira Aytmatova, misafirlere ikramlarda bulundu.

Şoray, fotoğrafının yer aldığı sinema afişi ile Cengiz Aytmatov tablosunun önünde, aileyle hatıra fotoğrafı çektirdi ve anılarını paylaştı. Şoray, “Bugün çok mutluyum. Cengiz Aytmatov’un ruhu sanki burada. Buraya ziyaretim, torunlarıyla kucaklaşmam, çok güzel duygular bunlar” dedi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, Roza Aytmatova, bugün kendilerini Türkan Şoray’ın ziyarete geldiğini belirterek, “Bu bizim için şeref ve gurur verici. Çünkü kendileri Cengiz’in filmlerinde rol aldı. Bu güzel ve yetenekli kadınla ilgili çok güzel anılarım var” ifadelerini kullandı.

Eldar Aytmatov, Türkay Şoray’a, babasının “Kızıl Elma” hikayesinden esinlenerek yaptığı tabloyu hediye etti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx