Taksicilerin zam hayali suya düştü

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu, gider artışları nedeniyle taksi tarife ücretlerine yüzde 65 oranında zam talebinde bulunduklarını açıkladı.

Taksiye yüzde 65 zam yoldaGüncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Gökceg “Şu an bu rakamları da görmek mümkün değil. Dolasıyla böyle bir zam gündemimize yok. Bize ulaşmış resmi bir teklif de yok” dedi.

Gökce FOX TV’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

– Birincisi şu anda böyle bir gündem yok. Yüzde 65 rakamının neye göre bulunduğunu da bilmiyorum. Bu ayın sonundaki UKOME’de böyle bir gündem yok.

– 6 ayda bir UKOME’lerimiz zam gündemini içerecek şekilde toplanıyor. Aralık ayı sonundaki rakamlara göre, bu zam gündeme gelebilir. Ocak UKOME’sinden önce bu rakamı telaffuz etmek doğru değil. Kaldı ki, yüzde 65 zam şu an hiçbir şekilde uygun görebileceğimiz bir rakam da değil. Fiziki temeli de yok.

– Zam oranlarını 2 parametre ile hesaplıyoruz; enflasyondaki artış, asgari ücretteki artış ve akaryakıt fiyatlarındaki artış. Bu üçünün üstünden bir kat sayı ile parametre belirleniyor. Bu çarpıma göre de zam yapılıyor. Şu an bu rakamları da görmek mümkün değil. Dolasıyla böyle bir zam gündemimizde yok. Bize ulaşmış resmi bir teklif de yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx