Taha Hüseyin Karagöz’ün konukları TSK operasyonlarının dünyadaki etkisini değerlendirdi

Enson YouTube kanalında Taha Hüseyin Karagöz, her gün yeni konuklarıyla gündemin nabzını tutmaya devam ediyor.

Hafta içi her gün saat 12.00’de YouTube’da canlı yayında izleyicilerin karşısına çıkan Karagöz’ün yayın konukları Gazeteci Faruk Önalan, Gazeteci Çetiner Çetin ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi DOÇ. DR. Furkan Kaya oldu.

Yayında Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı operasyonları ve gündem değerlendirildi.

Yayına ortak katılan konuklar Türkiye’nin operasyonlarının dünya etkisini ele aldı.

“Türkiye 40 yıldır mücadele ettiği terörü bitirme noktasında”

Akademisyen Furkan Kaya konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

Soğuk savaş tabiriyle tam olarak kırmızı hat olarak değerlendirilebilir. Ve Türkiye ABD tarafından beklenmeyen bir operasyonları gerçekleştiren ülke konumunda. Biz ABD’yi çatışmacı bir rakip ülke konumunda görmüyoruz ama ABD’nin 70 yıldır böyle bir tutumu var.

Son dönemde Türkiye’nin coğrafya üzerinde büyük etkileri var. Kıtalar üzerinde bir ülke konumuna geldi. Türkiye 40 yıldır mücadele ettiği terörü bitirme noktasında.

Türkiye 15 Temmuz’dan ay sonra çok büyük bir Kara Harekatı başlattı. Baktığımız zaman Türkiye doğru ilerliyor dememiz gerek. Ve asimetrik saldırılar devam edecek.

“SİHA’larımız orayı yıllardır arıyor”

Gazeteci Faruk Önalan konuya ilişkin şunları değerlendirdi:

Dün sabahtan itibaren bir yoğunluk olduğu söz konusuydu. Çok müthiş bir hareketlilik vardı. Hakan Fidan’ın açıklamalarının ardından Kamışlı, Haseki alanlarında petrol ve doğalgaz noktalarına operasyonlar yapıldı. Oraya direkt operasyon yapılmaz.

SİHA’larımız orayı yıllardır arıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Meclis açılışında mesajı verdi. Her an gelebilir diye.

Biz sahayı takip ediyoruz diyerek kimin ne demek istediğini biliyoruz demek. Şu an toplantı üstüne toplantı yapıldığı bilgisi geliyor. Türkiye’nin bu kapsamda operasyonları sürecek.

“Kandil’e PKK’yı ilk İran taşıdı”

Gazeteci Çetiner Çetin ise yayına katılarak şu ifadelere yer verdi:

Gelinen noktaya şöyle bir tablo var farklı ülkelerde kalarak İstanbul’a gelen bir gazeteci oldum. Bu yüzden sahanın realitesiyle konuşurum. Orta Doğu’da kimse yumurtasını tek sepete koymaz.

Kendi güvenliğimizle ilgili biz Irak’ta operasyonlarımız yapıyoruz. PKK’lıların yanında ABD askeri durmuyor. Bizim bu bölgede operasyon yapmamız işleyiş olarak kolaydı.

Kandil’e PKK’yı ilk İran taşıdı. Kendi muhalifleri o bölgeye yerleşmesin istedi. Kandil dağı bu bölgede en korunaklı noktadır.

Irak’ın kuzeyine farklı farklı operasyonlar gördük.
Bunlar çok derin ve stratejik operasyonlar. PKK’nın arşivini doğrudan hedef alabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx