Süper Kupa paylaşımına iki gözaltı; “Halkı düşmanlığa tahrik, dini ve millî değerleri aşağılama”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Galatasaray Fenerbahçe arasındaki Turkcell Süper Kupa maçının Atatürk ambargosu sebebiyle ertelenmesinin ardından sosyal medya platformları üzerinden paylaşım yapan iki kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından “Gereği yapıldı-3 ve Gereği yapıldı-4” başlığıyla yaptığı paylaşımında, şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa Final maçının ertelenmesi sonrası sosyal medya platformları üzerinden, dini ve manevi değerlerimizi aşağılamaya çalışan, hakaret ve provokasyon içerikli paylaşımda bulunan Ö.B.Ç. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızca yapılan incelemeler devam etmektedir. Milli, manevi ve dini değerlerimizi aşağılamaya çalışan, nefret söylemleriyle halkımızı kin ve düşmanlığa tahrik eden şüpheli adalete teslim edilmiştir.

Süper Kupa finalinin ertelenmesi sonrası sosyal medya platformu (X) üzerinden yayınlanan küfürlü video nedeniyle A.Y. adlı şahıs ‘Halkı Kim Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama’ suçundan Samsun’da gözaltına alınmıştır. Halkımız arasında nifak tohumları eken, başka halklara hakaret eden, milli, manevi ve dini değerlerimizi aşağılayanlar bir bir adalete teslim edilecektir.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx