Özgür Özel partililere seslendi: Alınacak intikam yok, kat edilecek yol var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda otobüs üzerinde partililere hitap etti. Buradaki açıklamasının ardından Basın meslek örgütlerinin ‘Sansür Yasası’nın iptal talebinin görüşüldüğü Anayasa Mahkemesi’nin önünde düzenlediği eyleme destek vermeye katılan Özel, ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nu evinde ziyaret etmeye gideceğini belirtti. CHP’deki resmi devir teslim öncesi Kılıçdaroğlu’nun evinde bir araya gelecek olan Özel, şunları söyledi:

KORUMAYI, PROTOKOLÜ AZALTACAĞIZ 

– Biz CHP’de koşturmaya, çalışmaya geldik. Elbette böyle sembolik günlerde karşılamalar, uğurlamalar önemli. Ancak mümkün olduğu kadar protokolü azaltacağız. Mümkün olduğu kadar koruma sayısını azaltacağız. İlk gün gelen koruma ekibini yollamak istedik. ‘Artık öyle olmaz’ dediler. ‘İstemeseniz de sizin korunmanız gereken bir statü var’ dediler. Yarından itibaren o işe, sosyal demokrat bir lidere yakışır bir şekil vereceğiz.

– Eksik-fazla görürseniz ilçe başkanınızı uyarın. O il başkanına, il başkanı da bana ulaşsın. Bundan sonra CHP örgütündeki kaide şu: Birlikte yönetiyoruz, bir eksik-fazla görürsek üç telefonda genel başkana…

TEDBİR ALMAK BOYNUMUN BORCU

– Zorlu bir kongre süreci geçirdik. Öncesinde üzüldüğümüz, kırıldığımız şeyler oldu. Söylenmeyecek sözler söylendi, olmayacak yakıştırmalar yapıldı. O işin yapısal sorunlarını parti içinde konuşuruz. Bir daha böyle şeylerin hiçbir CHP’liye yapılmaması için, hiç kimseye o sözlerin söylenmemesi için gerekli tedbirleri almak boynumun borcu.

DEĞİŞİMİN HEYECANINA GÜVENİYORUZ 

– Bir daha söylüyorum. Geçmişten bugüne hatırladığım içimde biriktirdiğim bir düşmanlık, alınacak bir intikam yok. Kat edilecek yol var, iktidara gitmek durumundayız hep beraber. Ankara’da mevcut belediyelerimizi koruyacağız ama üzerine kimsenin aklına hayaline getirmeyeceği bir başarı koymak durumundayız. Bunun için size güveniyoruz. Ankaralıların CHP’deki değişimin Türkiye’deki bir büyük değişime dönüşmesine ilişkin heyecanlarına ve umutlarına güveniyoruz.

KILIÇDAROĞLU ÖRGÜTE KATKI VERECEK

– Şimdi AYM önündeki eyleme birkaç dakikalık destek vereceğim. Oradan sayın genel başkanımız ve değerli eşlerinin yanına evlerinde bir ziyaret yaparak kendilerine hem şahsım hem sizler için… Resmi protokoler devir teslimden önce bir baba-oğulun görüşmesi gereken şeyleri görüşmeye, ona da bundan sonra ömrümüz boyunca sözde değil değil aktif vefa için sayın genel başkanımızın dürüst kişiliğinden sürekli istifade edeceğimiz, onun kendini iyi ve enerjik hissetmesini sağlayacağımız, onun çok sevdiği örgütüne, örgütün de ona katkı sağlamaya devam edeceği bir sürecin sözünü veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx