Hindistan’da yoğun sis hayatı felç etti

T24 Dış Haberler

Yoğun sis, Hindistan’ın başkenti Delhi’de seyahat kaosuna neden oldu, sunulan raporda 50 uçuşun ve trenlerin iptal edildiği açıklandı. 

Uçuş takip uygulaması Flightradar24’e göre, yüzlerce kalkışı gerçekleşen uçuş 25 dakika gecikti. Yolcular saatlerce havalimanında mahsur kaldı. Delhi havaalanı yetkilileri, iptal durumlarına karşı yolculardan güncel uçuş bilgilerini kontrol etmek için havayollarıyla iletişime geçmelerini istedi.

Uyarı metninde, “Delhi havaalanında iniş ve kalkışlar devam ederken, CAT III uyumlu olmayan uçuşlar etkilenebilir” denildi. CAT III pistleri, görüş mesafesinin zayıf olduğu durumlarda uçakların iniş yapmasını mümkün kılıyor. 

Aralık ayında da şehirdeki sis ve zayıf görüş, 100’den fazla uçuşun ertelenmesine neden olmuştu. Havaalanı, Ocak ayında da büyük bir seyahat kaosuna tanık oldu. Sosyal medyada Delhi’nin farklı yerlerinden ve banliyölerden paylaşılan video ve fotoğraflarda, sisin birçok yolu ve binaları kapladığı görüldü.
 
Hindistan Meteoroloji Dairesi (IMD), birçok yerde görüş mesafesinin sıfıra düştüğünü açıkladı. Bakanlık birkaç gün daha orta şiddette sis öngörüsünde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx