Filistin’e Destek Paylaşımı Yapan Futbolcu Mazraoui Almanya’da Tepki Gördü!

Alman futbol takımı Bayern Münih’in Fas asıllı Hollandalı futbolcusu Noussair Mazraoui, sosyal medya hesabından Filistin’e destek mesajları paylaştı. Bu paylaşımların ardından kamuoyunun tepkisini çeken Mazraoui’nin takımdan kovulması gündeme geldi. Almanya Hristiyan Demokrat Birlik Partisi Milletvekili Johannes Steiniger, oyuncunun sınır dışı edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bayern Münih’te forma giyen Fas asıllı Hollandalı futbolcu Noussair Mazraoui, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

“Acınızı paylaşıyoruz” cümleleriyle Filistin’e destek veren Mazraoui’nin paylaşımı Almanya’da gündem oldu.

Mazraoui’nin paylaşımı sonrası BILD Gazetesi, “Terör destekçileri sahalarda mı? İnanılmaz!” manşetini attı.

Kamuoyunun tepkisini üzerine çeken Mazraoui’ye en sert tepki Hristiyan Demokrat Birlik Partisi Milletvekili Johannes Steiniger’den geldi.

Steiniger’in ilgili paylaşımı ?

Johannes Steiniger açıklamalarında, “Nazilerin ‘Yahudi Kulübü’ dedikleri, Kurt Launder’in kulübü Bayern Münih buna asla izin vermemeli.Sevgili Bayern Münih, lütfen bu adamı kovun” ifadelerine yer verdi.

Steiniger ayrıca, Mazraoui’nin ülkeden de kovulmasını istedi. Almanya’nın futbolcuyu sınır dışı etmek için gereken adımları atmasını istedi.

Yaşanan gelişmeler sonrası Noussair Mazraoui, Instagram hesabından Filistin bayrağı fotoğrafı paylaştı.

BILD Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Mazraoui, “Neyi savunduğumu açıklamak zorunda kalmam gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Kontrolden çıkan bu olaylar nedeniyle her gün masum insanlar ölüyor” ifadelerini kullandı.

“Her türlü teröre, nefrete karşı olacağım” diyen Mazraoui, ” Ben bu dünyada barış ve adalet için çaba harcayacağım. Herkes savaşa karşı olmalı ve sesini yükseltmeli. Bu insanlık dışı bir olay” şeklinde açıklamalarını sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx