Date App’lerinde Kendi Yüzünü Kara Çıkarmamak İçin Deneyebileceğin 10 Taktik

Date uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır ki, bunlar sayesinde kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. İşte date uygulaması kullanırken dikkat etmeniz gerekenler!

1. Dürüst olun.

Kendiniz hakkında dürüst olun. Fotoğraflarınızı ve bilgilerinizi manipüle etmeyin veya yanıltıcı bilgiler vermekten kaçının.

2. Güvenli fotoğraflar kullanın.

Profil fotoğraflarınız, sizi en iyi şekilde yansıtan ve güvenilir bir izlenim bırakan fotoğraflar olsun. Grup fotoğraflarından kaçının, çünkü başkalarınızın sizi tanımasını zorlaştırabilir.

3. Özgün bir profil yazısı oluşturun.

Sıradan ve klişe ifadeler yerine, kendinizi ve ilgi alanlarınızı yansıtan özgün bir profil yazısı yazın. Kendinizi tanıtan ve ilgi çeken birkaç satır ekleyin.

4. Sınırlar çerçevesinde bir ilk mesaj atın.

İlk mesajlarınızda iyi bir izlenim bırakmak için anlayışlı, samimi ve nazik bir dil kullanın. Saygılı bir şekilde iletişim kurun.

5. Kişisel bilgilerinizi koruyun.

Kişisel bilgilerinizi paylaşmadan önce karşınızdaki kişiyi daha iyi tanıyın ve fiziksel buluşma evresine geçmeden önce karşılıklı güven oluşturun.

6. Başkalarına saygı gösterin.

Başkalarına saygılı davranın ve onların sınırlarına saygı duyun. İlgisiz veya rahatsız edici mesajlardan kaçının.

7. Çevrimiçi güvenlik önlemleri alın.

Buluşmadan önce karşı tarafı daha iyi tanımak için telefon veya video görüşmeleri yapın. İlk buluşma için güvenli bir yer seçin.

8. İyi bir dinleyici olun.

Karşı tarafın konuşmasına ve düşüncelerine saygı gösterin. Böylece iyi bir dinleyici olursunuz ve karşınızdaki kişi kendisini değersiz hissetmez.

9. Yavaşça ilerleyin.

İlişkinin hızını belirlemek için acele etmeyin. Hem kendiniz için hem de karşı tarafın rızası ve konforunu her zaman ön planda tutun.

10. Olumsuz deneyimlerden ders çıkarın.

Herhangi bir olumsuz deneyimi olumlu bir öğrenme fırsatı olarak görün. Ne istediğinizi ve istemediğinizi daha iyi anlamak için bu deneyimlerden ders çıkarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx