Azmi Karamahmutoğlu Kimdir? Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu Hakkında Tüm Bilinenler

Azmi Karamahmutoğlu gündemin dikkat çeken isimlerinden bir tanesi oldu. Halk Tv ekranlarında yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programının konuğu olan Karamahmutoğlu yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Sosyal medyada Azmi Karamahmutoğlu ismini görenler arama motorlarına yöneldi. Peki Azmi Karamahmutoğlu kimdir?

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu hakkında tüm bilinenleri sizler için derledik…

Siyaset dünyasının dikkat çeken isimlerinden biri olan Azmi Karamahmutoğlu konuk olduğu programlarda ve sosyal medyada yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor.

14 Mayıs seçimleri öncesi Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklayan Azmi Karamahmutoğlu, paylaşımında’Değişim için, Tayyip Erdoğan’ın 21 yıllık kurulu yağma düzenini değiştirmek için 14 Mayıs’ta ipi göğüslemeye en yakın aday Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu gerekçelerle ‘değişime’, Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na oy vermek bireysel seçimim ve kararımdır’ ifadelerini kullandı.

Azmi Karamahmutoğlu Kimdir?

Azmi Karamahmutoğlu, dönemin MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş tarafından 1996 yılında Alaattin Aldemir’in yerine göreve getirilmiştir. KKTC’de Ülkü Ocakları’nın teşkilatlanma çalışmalarına yönelik çalışmalar başlatmıştır.Karamahmutoğlu 1997’de görevini Mustafa Hakan Ünser’e bırakmıştır.

Azmi Karamahmutoğlu, Alparslan Türkeş’in göreve atadığı son Ülkü Ocakları Genel Başkanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir