Üç yıl evvel düzenlediği konserin geliriyle yangın söndürme uçağı alacağını söyleyen Tunç Soyer’in kelamı palavra oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Amazon Koyu’nda kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda dün akşam 20.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın, rüzgarın da tesiriyle kısa müddette geniş alana yayılırken alevler Otluk Koyu’na hakikat süratle ilerledi.

YANGIN BÜYÜK ÖLÇÜDE DENETİM ALTINA ALINDI

Devletin tüm kurum ve kuruluşlarının uğraş ettiği yangına saatlerdir süren müdahalenin akabinde bölgeden sevindiren bir haber geldi. Gelişmeleri yerinde takip eden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangının büyük ölçüde denetim altına alındığını duyurdu.

MUHALEFET ALGI OPERASYONLARINA BAŞLADI

Ekiplerin alevlerle gayreti devam ederken yangından hükümeti sorumlu tutan ve algı operasyonlarıyla çalışmalara leke sürmeye çalışan muhalefet yeniden boş durmadı. Yangına 14 uçak ve 20 helikopterle müdahale edilmesine karşın uçak ve helikopterin olmadığını savunan muhalifler toplumsal medyada provokatif paylaşımlara başladı. Yangınlar üzerinden hükümeti maksat alan CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in 2019 yılında FOX TV’de katıldığı bir programda belediye bünyesine yangın söndürme uçağı alınacağını söylediği açıklamaları yine gündem oldu.

TUNÇ SOYER: YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI ALACAĞIZ

İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül’de yapılan konserde Oğuzhan Uğur, Gripin, Hayko Cepkin ve Haluk Levent üzere pek çok ünlü isim sahne almıştı. Bu isimler para almadan sahneye çıkarken Tunç Soyer, konser öncesinde katıldığı pek çok programda elde edilen gelirlerle ‘yangın söndürme uçağı’ alınacağını lisana getirmişti.

9 Eylül 2019’de FOX TV’deki programda konuşan Soyer, konserlerde yapılacak bağışla yangın söndürme uçağı alınmasının hedeflendiğini açıklamıştı. Soyer, “Hedefimiz uçak almak. Lakin ne kadar bağış toplayacağımızı öngörmek mümkün değil. 9 Eylül’de büyük bir konser olacak. İzmirliler o hassaslığı gösterirlerse niyetimiz helikopteri, uçağı İzmirlilere getirmek olacak.” demişti.

Ancak konserin üzerinden 3 yıl geçmesine karşın toplanan paralara ait rastgele bir bilgi yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin envanterinde ise yangın söndürme uçağı bulunmuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.