Trabzonspor’un stadyumu yeni döneme hazırlanıyor

Süper Lig’de 2021-2022 dönemini şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor’da Antalyaspor maçı sonrası yaşanan sevinç şovları ve sonrasındaki şampiyonluk kutlamaları nedeniyle büyük hasarın meydana geldiği belirtildi. Medical Park Stadyumu’nun yeri sil baştan yenilenirken, yine modernize edildi.

Spor Toto Harika Lig’in 35. haftasında alanında FT Antalyaspor ile 2-2 berabere kalarak ligin bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden bordo-mavililerde şampiyonluk kutlamaları sonrası büyük hasarın meydana geldiği Medical Park Stadı’nda taban tamir çalışmaları son evreye geldi. Binlerce kişinin alana inmesiyle yerde, reklam panolarında ve sulama sisteminde hasarın meydana geldiği stadyumda yerin ağır hasarlı olması nedeniyle hibrit çimler yenilendi.

HİBRİT ÖRTÜSÜ YENİLENDİ

Kale direklerinin bağlı olduğu beton yerin de hasar aldığı stadyum adeta sil baştan tekrar modernize edildi. Hollanda merkezli bir firma tarafından yapılan taban uygunlaştırma çalışmalarıyla tabandaki teknolojiler yenilendi. Alttan havalandırma ve vakum drenaj sistemi, alttan ısıtma sistemi, yeni tip sulama sistemi, hibrit örtüsü yenilendi. Taraftarların ve loca sahiplerinin de daha rahat maç izlemelerini sağlayacak fiziki değişimlerinde yapıldığı stadyum yeni döneme hazırlanıyor.

Öte yandan Şampiyonlar Ligi’nde uzunluk gösterecek olan Trabzonspor’un stadyum yenileme çalışmalarını UEFA’nın da yakından takip ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.