Toplumsal Medya Günü’nde Yaay’dan yepisyeni bir özellik: Dünyada bir birinci olarak paylaşımlar NFT’ye dönüşüyor

Türk Telekom Ventures çatısı altındaki yatırımlardan AppYap tarafından hayata geçirilen yerli toplumsal medya platformu Yaay, geliştirilen özellikleriyle kullanıcılarına farklı tecrübeler sunmaya devam ediyor.

Sosyal Medya Günü’nde yapılan açıklamada, Yaay’ın, başta sanat ve finans dünyası olmak üzere birçok alanda kullanıcıların hayatında yer edinen dijital yeniliklerden ‘NFT’ (Nitelikli Fikri Tapu) teknolojisini, platform üzerine taşıdığı duyuruldu.

YAAY’DA BİR BİRİNCİ: NFT OLUŞTURMA ÖZELLİĞİ

Yaay, ‘NFT Studio’ özelliği ile dünyada kullanıcılarının ‘NFT’ üretebildiği birinci toplumsal medya platformu oldu. Yaay’da kullanıcılar, paylaşımlarını platform üzerinden direkt NFT’ye dönüştürebilecek. Bu sayede ürettikleri içerikleri ‘eşsizleştirdikleri’ üzere tüm dünyadaki pazar yerlerinden bu dijital varlıkların satışını yapabilecekler. Bu bilhassa, kullanıcıların oluşturduğu NFT’ler silinemezken, tüm bilgiler satın alacak şahıslar tarafından Yaay üzerinden her vakit görüntülenebilecek. Ayrıyeten Yaay’da oluşturulan NFT’ler yalnızca bir görsel olarak değil, tüm post bilgileri ve ayrıntılı meta datalarıyla eşsiz bir dijital simge olarak varlığını sürdürebilecek.

SOSYAL MEDYA İÇERİK ÜRETİCİLERİ İÇİN YENİ BİR FIRSAT VE GELİR ALANI

Özellikle toplumsal medya içerik üreticilerinin ilgisini çekecek bu yetkinlik, öteki mecralarda olmayan bir fırsat alanı yaratacak. İçerik üreticileri, ‘Yaay NFT Studio’ ile yalnızca marka iş birlikleri ve reklam gelirleri değil, ürettikleri içeriklerin direkt yaratacağı bedel ile de gelir elde edebilecekler.

Gündem ve haber takibi, yanlışsız bilgiye ulaşma, bilgilendirme, rozet uygulaması üzere seçenekleriyle birçok farklı özelliği birebir çatı altında buluşturan Yaay kullanıcıları, NFT oluşturma özelliği ile kendi paylaşımlarını değiştirilmesi mümkün olmayan alınıp satılabilen dijital varlıklar haline getirebilecek. Link, anket ve alıntılama olan içerikler dışında kullanıcılar tüm paylaşımlarını NFT’ye dönüştürerek, her geçen gün popülerleşen NFT ve blokzincir teknolojisini Yaay’da deneyimleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.