Tokat’ta bayram sonrası zerzevat fiyatları düşüşe geçti

Behzat deresi üzerinde kurulan kapalı pazar yerinde hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Bayram öncesi 7-8 lira olan salatalığın kilosu 4-5, 13-15 liraya kadar çıkan domatesin kilosu ise 10-7,5 liraya kadar düştü. Meyve fiyatlarında da geçen haftaya nazaran düşüşler yaşandığı gözlemlendi.

Pazarcı esnafından Selahattin Camgözoğlu, geçen haftaya göre sebze fiyatlarında düşüş olduğunu söz ederek, “Bayram haftasından ötürü fiyatlar biraz daha yüksekti. Domates geçen hafta 12-15 liraydı. Bu hafta 7,5-10 lira ortasında gidiyor. Biber geçen hafta 15 liraydı. Şu an 8-10 liraya kadar var. Kabak, salatalık 7,5 lira idi bu hafta 4 lira oldu. Patlıcan geçen hafta 10 liraydı. Bu hafta 7 lira, fasulye 15 liraydı 10 liraya düştü. Patates, soğan 8,5-10 lira ortasında gidiyor. Havalar ısınınca mallar bollaştıkça, yerli eserler çıktıkça fiyatlar düşer” dedi.

Pazar esnafından Emre Sevim ise domates, biber fiyatlarının yavaş yavaş düşmeye başladığını belirterek, “İnşallah daha da düşer, yeterli olur. Temennimiz o. Fiyatlarda ortalama 2-3 lira düşüş var” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.