Takı hengamesinde karısını öldürmekten tutuklandı

Dün akşam, Esentepe Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi’nde meydana gelen olayda, Kandıra ilçesinde düğüne katılan Şencan ailesi, gelin ve damada çeyrek altın taktı. Karşı tarafın ‘Biz sizin düğününüzde yarım altın takmıştık, siz neden çeyrek altın takıyorsunuz?’ demesi üzerine tartışma yaşandı. Ortaya girenler, tarafları ayırdı.

Daha sonra Şencan ailesinin meskeninin önünde buluşan taraflar, konuşmaya başladı. İki taraf ortasında başlayan tartışma, hengameye dönüştü. Taraflar birbirlerine tabancayla kurşun yağdırdı. Gülten Şencan, Tarık Öztürk ve Tayfur Dağtekin vuruldu. Ağır yaralı olarak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Gülten Şencan, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Öztürk ve Dağtekin’in tedavileri ise devam ediyor.

Olayla ilgili ölen Gülten Şencan’ın kocası Y.Ş. ve H.Ş. polis takımları tarafından gözaltına alındı. Tabirleri alındıktan sonra adliyeye çıkarılan zanlılardan H.Ş. isimli denetim koşuluyla özgür bırakılırken, koca Y.Ş. ise eşini öldürme kuşkusuyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜLTEN’İ ÖLDÜREN MERMİ, EŞİNİN SİLAHINDAN ÇIKMIŞ OLABİLİR

Olay sonrası başlatılan soruşturma kapsamında kanıtları inceleyen polis, Gülten Şencan’ı öldüren merminin, eşi Yılmaz Şencan’ın silahından çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde durdu.

Gülten Şencan’ın kuzeni Bayram Denizci, yaşadıkları üzüntüyü lisana getirerek, “Düğünde ufak bir sürtüşme oldu, iki aile ortasında. Ortaya bizler girdik, her iki tarafı da konutlarına gönderdik. Daha sonra Tarık ve Tayfur geliyoruz, diye telefon açmış. Eniştemiz Yılmaz Şencan da kendini korumak emeliyle arbede ediyor. O sırada bizim kızımız ortada kalıyor. Nereden geldiği muhakkak olmayan bir kurşunla kızımız hayatını kaybediyor. Takı problemi nedeniyle başlamıştı arbede. ‘Ben yarım takmıştım, sen neden çeyrek altın taktın’ diyor ve külfet başlıyor” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.