SPK, Barem Ambalaj’ın halka arzını onayladı

SPK haftalık bültenine nazaran, Şura, Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’nin pay başına 36 TL’den halka arzına onay verdi.

Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelli sermaye artırımı, Gaye Teşebbüs Sermayesi Yatırım İştiraki AŞ, Yeo Teknoloji Güç ve Sanayi AŞ, Amaç Holding AŞ, İnfo Yatırım Menkul Bedeller AŞ, Merko Besin Sanayi ve Ticaret AŞ ve Tahsisli Dinamik Isı Makina Yalıtım Gereçleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelsiz sermaye artırımı müracaatları da onaylandı.

Atılım Faktoring AŞ’nin 100 milyon TL, BNP Paribas Finansal Kiralama AŞ’nin 1 milyar TL, Türk Telekomünikasyon AŞ’nin 2 milyar TL, Küresel Menkul Kıymetler AŞ’nin 120 milyon TL, Tam Finans Faktoring AŞ’nin 280 milyon TL, HSBC Bank AŞ’nin 10 milyar TL’lik borçlanma aracı ihraç başvurusu da heyetçe uygun bulundu.

Kurul, Net Holding AŞ ve Rhea Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı AŞ’ye idari para cezası verdi.

Ayrıca, Türkiye’de yerleşik şahıslara yönelik internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 26 internet sitesine erişimin engellenmesi için türel süreçlerin yapılması da karara bağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.