Sıcaktan bunalanlar havuza akın etti: Metrelerce kuyruk oluştu

İngiltere’de termometreler rekor hava sıcaklıkları ölçerken, serinlemek isteyen halk havuzlara akın etti. Havuzların önünde metrelerce kuyruk oluştu, yüzlerce kişi çok sıcakta saatlerce beklemek zorunda kaldı.

Tarihinin en sıcak günlerini geçiren İngiltere’de termometrelerin 40 dereceyi göstermesiyle birlikte halk serinlemek için havuzlara akın etti. İngiltere’nin Leeds kentinde bir havuzun önünde çekilen bu manzaralar ise gündem oldu.

Aşırı sıcakların ulaşımdan elektriğe tüm altyapıyı etkilediği ülkenin Leeds kentinde iki saatlik elektrik kesintisi havuzun kapanmasına neden olurken, bu süreçte kapının önünde yüzlerce insan birikti.

Ülkede trafik levhaları bile çok sıcaktan eridi

İngiliz basınında yer alan haberlere nazaran havuzun önünde 300 metrelik kuyruk oluşurken, sıradakiler yaklaşık 2 saat boyunca havuza girebilmeyi bekledi.

Olayın manzaralarının yayınlanmasının akabinde toplumsal medyada da gündem olurken, o anda orada bulunan birçok kişi duruma “38 derecenin altında saatlerce bekledik.” kelamlarıyla isyan etti.

Havuza girmeyi başaramayanlar kentteki süs havuzlarına akın etti. Ülkede birçok okul kapatılırken, uçak pistleri ve asfalt eridi, demiryolu nakliyeciliği rayların eğilip bükülmesi nedeniyle sekteye uğradı, demiryolları şirketleri, zarurî olmadıkça seyahat edilmemesi konusunda ikazlarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.