Maltepe’de, banyodaki bayanı gözetleyen şahsın, 7 yıl mahpusu istendi

İstanbul’un Maltepe ilçesinde, Muhammed Ç. (22) isimli bir şahıs, konutunda banyo yapan bir bayanı dikizlerken yakalandı.

Kadının eşi Ramazan K.’nin fark etmesi üzerine camın önünde çömelmiş bir biçimde yakalanan şahıs, polise teslim edildi.

Tutuklanan şahıs hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı.

Camdaki sinekliği yırttı

DHA’nın haberine nazaran; şikayetçi Kezban K.’nin Maltepe’de ikamet ettiği ve 7 Haziran günü sabah saatlerinde duş aldığı sırada kuşkulu Muhammed Ç.’nin camdaki sinekliği yırtarak onu izlediği anlatıldı.

Camdan bakarken, bayanın kocasına yakalandı

Kezban K.’nin şüpheliyi fark ederek eşi Ramazan K.’ye haber verdiği belirtilen iddianamede, Ramazan K.’nin dışarı çıktığı, şüpheliyi çömelmiş bir halde camdan içeriye baktığını gördüğü söz edildi.

Ramazan K.’nin ‘Sen kimsin’ diye seslenmesi üzerine şüphelinin kaçmaya başladığı ve bir mühlet sonra Ramazan K.’nin şüpheliyi kovalayarak yakaladığı belirtildi.

“Bir an kendimi kaybettim”

Muhammed Ç.’nin sözüne de yer verilen iddianamede, şüphelinin olay tarihinde işe gitmek için konuttan çıktığı, bahse husus binanın önünden geçerken birden su sesi duyduğu, sesin daireden geldiğini anlayınca pencerenin tabanına yaklaşarak ‘bir an kendini kaybederek’ eğildiğini ve banyo penceresinden içeri baktığını söylediği hatırlatıldı.

Şüphelinin olay nedeniyle pişman olduğunu öne sürdüğü de kaydedildi.

Cinsel tatmin niyetine yönelik eylem

İddianamede Muhammed Ç.’nin mağdurun fizikî mahrumiyetine müdahale ettiği, mağdurun onur ve namusunu ilgilendiren bir bahiste onun beden dokunulmazlığını ihlal etmeden, cinsel dilek ve isteklerinin tatmin gayesine yönelik harekette bulunduğu vurgulandı.

7 yıla kadar mahpus istemi

İddianamede kuşkulu Muhammed Ç.’nin özel hayatın kapalılığını ihlal etme, cinsel taciz, mala ziyan verme, konut dokunulmazlığını ihlal etme hatalarından toplamda 1 yıl 9 aydan 7 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi.

Tutuklu kuşkulu önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.