KYK yurtlarına gelen yüzde 80 artırıma büyük tepki! CHP’li Mustafa Adıgüzel’den ‘cemaat’ suçlaması

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Adalet Kurulu Üyesi Alpay Antmen, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yüzde 80 artırım yapıldığını açıkladı. Artırım kararı, toplumsal medyada öğrencilerin büyük yansısını çekti.

‘ÖĞRENCİLERE YÜZDE SEKSEN ZAM’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, minimum fiyatı net 5 bin 500 TL olarak açıklamıştı. Yeni taban fiyat sonrası birinci büyük artırım Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarından geldi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, toplumsal medya hesabından Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yapılan yüzde 80 oranındaki artırıma reaksiyon gösteren bir görüntü paylaştı. Cumhuriyet’e konuşan Adıgüzel, bunun bir AKP siyaseti olduğunu ve cemaatlerinin önünü açtığını belirtti.

‘BU BİR AKP POLİTİKASIDIR’

Devletin çocukları siyasete açık hale getirdiğini aktaran Adıgüzel, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, cemaatlere kaynak aktarıyor. Bu bir AKP siyasetidir. Bakanlık, 90 milyon lirayı toplum faydasına dernek ismi altında TÜGVA, TÜRGEV üzere iktidara yakın kuruluşlara aktarmış” tabirlerin kullandı.

Öğrencilerin cemaatlerin eline düştüğünü ve cinsel akınlara maruz bırakıldıklarını söyleyen Adıgüzel, bu cemaatlere çeşitli tertiplerle para transferi yapıldığını anlattı.

‘FİTİL FİTİL BURUNLARINDAN GETİRECEĞİZ’

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun cemaatleri beslediğini ve cemaatlerin de onu beslediğini aktaran Adıgüzel, kelamlarına şu formda devam etti:

Eski bakanı, cemaatler konusunda uyardım. Beşli çeteye ödeyemediğini öğrenciden mi çıkarıyorsunuz? Açıkça bir ihanet var ve bedelini ödeteceğiz. Paralarını fitil fitil burunlarından getireceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.