Kaftancıoğlu’ndan Yeni Şafak Muhabirine ‘Afiş’ Cevabı

Geçtiğimiz günlerde yasak olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posteri tarihi surlara asılmıştı. Bu kez de Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posteri surlara asıldı asıldı.  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Devleti yönetenler yasak olduğunu bile bile o posteri uyarmamıza rağmen indiremiyorlarsa eğer (yasa indirmeyi emrediyor) biz de asarız dedik ve astık’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde binlerce yıllık İstanbul surlarına, üzerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan seçim pankartı asılmıştı.

Canan Kaftancıoğlu, “Kanun tanımıyorlar biliyoruz biz yine de teşhir edelim ve görevlileri görevlerini yapmaya davet edelim.” diyerek duruma tepki göstermişti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Erdoğan posterinin asılmasına tepki gösterdiği Twitter paylaşımının altına Yenişafak muhabiri Taha Hüseyin Karagöz, “Hımmm” notuyla bir video paylaştı.

Videoda tarihi surlara asılan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyası posterlerinin asıldığı tarihi surlar yer aldı.

Taha Hüseyin Karagöz’ün paylaşımı ?

Bu paylaşımı alıntılayan Canan Kaftancıoğlu ise paylaşımında “Bence de hımmm! Mütekabiliyet deniyor buna. Devleti yönetenler yasak olduğunu bile bile o posteri uyarmamıza rağmen indiremiyorlarsa eğer (yasa indirmeyi emrediyor) biz de asarız dedik ve astık. (Birini indiremediler şimdi görevlerini yaparlar ve tamamını indirirler belki) Ya da kendileri bilir. Hodri meydan!” dedi.

Canan Kaftancıoğlu’nun paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir