Japon Finans Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Eskiden XinFin olarak bilinen altcoin ve kurumsal hibrit Blockchain çözümü XDC Network, Tokyo merkezli finansal holding şirketi SBI’nin bir kripto para borsası iştiraki olan SBI VC Trade ile ortaklık kurarak Japon pazarındaki varlığını genişletti.  XDC Network, SBI VC Trade Co. ile ortaklık kurdu. Böylece Japonya’da hizmet vermeye başladı. İşte detaylar…

Altcoin, Japonya’da önemli bir ortaklık kurdu

31 Mayıs’ta XDC Network, SBI’nin kripto borsası iştirakine ekleneceğini duyurdu. Borsanın CEO’su Fumiki Ozaki haberi doğruladı. XDC’nin kurucu ortağı, Japonya’daki fırsatlar hakkında yorumda bulunarak, firmanın hizmetlerini orada geliştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Açık kaynaklı Blockchain protokolü XDC Network, SBI Group’un kripto borsası SBI VC Trade Co. Ltd ile, finans sektörüne dijital dönüşüm getirerek Blockchain çözümlerinde küresel bir lider olma amacıyla ortaklık kurduğunu duyurdu. XDC Network’ün kurucu ortağı Atul Khekade, Japonya’daki geniş fırsatlar hakkında yorum yaparak SBI ile işbirliği yapmaktan duyduğu coşkuyu paylaştı. Khekade, aşağıdakileri söyledi:

Japonya uluslararası ticaret için çok önemli bir merkez ve blockchain platformumuz şeffaflığı, izlenebilirliği geliştirerek ve maliyetleri azaltarak bu sektörü kolaylaştırmayı amaçlıyor. SBI VC Trade ile işbirliğimiz sayesinde, Japonya’daki işletmeleri ve finans kurumlarını XDC Network’ün avantajlarıyla güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.

XDC Network, ekosistemini geliştiriyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi XDC Network, başlangıcından bu yana ekosistemini geliştirmeye yatırım yapmakta. Ortaklıkları ve gelişmeleri, sağlam bir ağ oluşturma konusundaki hevesinin bir göstergesidir. Kısa bir süre önce XDC Network, DAO çerçevesi DAOFIN’in lansmanını duyurarak merkeziyetsizliğe yönelik girişimini işaret etti. SBI VC Trade Başkanı Fumiki Ozaki, şirketin XDC ile ortaklık kurarak kripto tekliflerini genişletmekten mutluluk duyduğunu belirtti.  Ozaki, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

XDC Network, ticaret finansmanı piyasasına benzersiz bir değer önerisi getiriyor ve biz de bunun müşterilerimizin ticaret deneyimini geliştireceğine inanıyoruz. SBI VC Trade, müşteri memnuniyetine öncelik veren kapsamlı hizmetler sunmaya kararlıdır ve XDCNetwork ile olan bu ortaklık, müşteri merkezli felsefemizle mükemmel bir uyum içindedir. XDC Network, SBI ile ortaklık kurarak ekonominin Japonya’da kurulmasını öngörmüş, işletmelere ve finans kurumlarına hizmet sağlayan lider bir Blockchain protokolü olarak gelişmiştir.

SBI ayrıca önemli kripto pazarlarındaki varlığını da artırıyor. Eylül 2022’de Singapur’da faaliyet göstermek üzere bir lisans aldı. Daha önce, yatırımlarından biri olan Clear Markets, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan fiziksel bir uzlaşma ile tezgah üstü kripto türev ürünleri sunmak için onay aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir