İndirimli eseri duyanlar mağazaya koştu

Gaziantep’te bir firmanın halı deposunu su basmasıyla sudan ziyan gören halılarını maliyet fiyatına satışa sundu. Firma 5 tır ziyan gören halıların 2 tırını İzmir’de satışa sunduktan sonra geri kalan 3 tırını ise Malatya’da satışa sundu. Malatya’da ise maliyetine satış yapılan halılar satışa sunulduğu andan itibaren izdihama sebep oldu. Ucuz halı almak isteyen vatandaşlar ise ezilme tehlikesi geçirdi.

Mağaza yetkilisi Ramazan Akbıyık, ziyan gören halıları maliyetine sattıkların ve eserlerin süratli bir halde tükendiğini belirterek, “Biz Gaziantep’ten geldik. Gaziantep’teki depomuzu su bastı. 5 tır halının 2 tırını İzmir’de sattık. 3 tırını da Malatya’ya getirdik. Sabah 9’dan beri satışa sunduk. Fakat izdiham var şuan. Bir ay buradayız. Fiyatlar çok uygun ziyanına gidiyor eserler. Sudan ziyan gören eserleri kapının önünde koymuştuk. Bir kamyon mal yarım saatte tükendi. İçerdeki halılar ise maliyet fiyatına satıyoruz. Bir ay buradayız lakin bir haftada biter eserler. Kapıda kabalık bekliyoruz. Sırayla gelenleri alıyoruz. Toplumsal arayı muhafazaya çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

Halı almak isteyen müşteriler ise maliyetine satışı toplumsal medyada gördüklerini, halı almak için geldiklerinde uzun kuyruklarda beklediklerini söz ederek, izdihama karşın halı aldıklarını ve şad kaldıklarını söyledi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.