İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Allah seni bildiği gibi yapsın

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri’de halkla bir araya geldi. İmamoğlu, önceki gün Tuzla’da bir vatandaşın “HDP’yi neden masaya aldınız?” sorusuna karşılık aralarında geçen diyalogu hatırlatarak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. İmamoğlu, “Benim canım ablalarımı, kardeşlerimi sen niye kandırıyorsun, niye aldatıyorsun? Onların kalplerine niye kötülük sokuyorsun. Allah seni bildiği gibi yapsın. Seni Allah’a havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektubu hatırlatan İmamoğlu, “Tek bir kelime bile yanıt veremedi. Veremez. Türkiye’de o cümleyi biri etseydi Silivri’de 2 sene yatardı.Benim canım insanıma gelince oluyorsun kabadayı ama sıra ABD’nin hepimizin içini yakan o kötü sözüne geline oluyorsunuz sahte kabadayı. Hadi oradan” ifadelerini kullandı.


İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Birkaç yıl önce ABD Başkanı, mektupla kendisine hakaret etti. Tek bir kelime bile yanıt veremedi. Veremez. Türkiye’de o cümleyi biri etseydi Silivri’de 2 sene yatardı.Benim canım insanıma gelince oluyorsun kabadayı ama sıra ABD’nin hepimizin içini yakan o kötü sözüne geline oluyorsunuz sahte kabadayı. Hadi oradan. Bu milleti aldatamazsınız.

“Seni Allah’a havale ediyorum”

“Bu kardeşinizin içi yanıyor. Dün pazarda iki hanımefendiyle 15 dakika konuştum. Benim güzel hanımefendilerimi, benim canım ablalarımı, kardeşlerimi sen niye kandırıyorsun, niye aldatıyorsun? Onların kalplerine niye kötülük sokuyorsun. Allah seni bildiği gibi yapsın. Seni Allah’a havale ediyorum.

“28 Mayıs’ta hep birlikte milletçe doğru karar vermezsek bizi bir felaket bekliyor”

“Memleketimin asli vatandaşlarına başka türlü bakarsanız bunu adı bölücülüktür. Çünkü o yol bizi huzursuzluğa mutsuzluğa götürür. Allah korusun kardeş kavgasına götürür. Onun için hep birlikte 28 Mayıs’ta bu düşmanlaştırıcı siyaset tarzına hep birlikte hayır dyeceğiz. Bakın benim güzel insanlarım hepinizin akrabaları var. Onların arasında belki bizden farklı adaya oy verecek olanlar da var. Allah aşkına biz kalkıp onları vatan haini mi ilan edeceğiz. bunun sonu iyi yere gitmek. Onun için çok iyi düşünün. 28 Mayıs’ta hep birlikte milletçe doğru karar vermezsek bizi bir felaket bekliyor. Allah korusun bunların aklı bizi yıllar önce memleketimizde yaşadığımız o huzursuz günlere götürür. Bizi sıkıntıya sokar. Bunların aklı ki akıl kalmamış bunlarda, aklı olan kimse yok yanlarında, geçmişte faydalandıkları hiç kimse bunlarla çalışmak istemiyor. bu seçim aksi şekilde sonuçlanırsa bunların akli bizi çok dar bir  boğaza sokar. 28 Mayıs’ta bu ülkenin dengesini yeniden kurmak zorundasınız. 

“Birileri, ülkenin tek sahibi gibi davranmayacak”

Çoğunluk Cumhur ittifakında olsun sorun yok, cumhurbaşkanı olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçersek bu memleket adına büyük bir denge oluşturacağız. Yaşama gücü, yeni yasa yapma yetkisi TBMM’de olacak ama yürütme icra görevi de bizlerde olacak. Birileri, ülkenin tek sahibi gibi davranmayacak.

“Kılıçdaroğlu’nu seçmemiz, vatan için çok önemli”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olacağına yürekten inanıyorum. Bu seçimde Kılıçdaroğlu’nu seçmemiz, ülke iradesini millete dönük bir sisteme kavuşturmamız vatan için çok önemli. Bu seçim hafife alınacak bir seçim değildir. Herkesi oy vermeye davet ediyorum. Benim Silivrili hemşerilerim, bunların yalanlarını iftiralarını yüzlerine çalacağız. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir