Galatasaray’a Mingueza’dan makus haber!

Transfer operasyonlarında gaza basan Galatasaray kadrosunu güçlendirmek için tüm bölgelerde çalışmalarına devam ederken, stoper konusunda hayal kırıklığına uğradı… Marcao’yu, Sevilla’ya gönderen Cim Bom, Brezilyalı futbolcunun boşluğunu doldurmak için adayları belirlemişti. Listenin de üst sıralarında Barcelona’dan Oscar Mingueza ismi yer alıyordu. Ama bu transfer için Aslan’ın rakibi çoktu.

Ufak pürüzler kaldı

Özellikle İspanya’dan 5-6 kadro genç savunmacıyla ilgilenirken, yurt dışından da talipleri olan 23 yaşındaki oyuncu için Celta Vigo’nun transferi bitirmek üzere olduğu sav edildi. Transfer haberleriyle ünlü gazeteci Nicolo Schira, İspanyol oyuncu için Celta ile Barça’nın kesin transferi konusunda muahedeye vardığını, çok ufak pürüzlerin kaldığını açıkladı. Haberde; Mingueza’nın sonraki satışından da Barcelona’nın hisse alacağı belirtildi.

Galatasaray’ın teklifi cazipti

Daha evvel İspanyol basınında çıkan haberlerde de başarılı oyuncunun ülkesinde kalmak istediği fakat Galatasaray’ın da cazip teklifinin başını karıştırdığı kaydedilmişti. 

Barcelona altyapısında yetişen Mingueza mesleğinde birinci kere farklı bir grubun formasını giyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.