Erkan Baş: Meclis’e gönderilen ek bütçe teklifi iflasın itirafıdır

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, TBMM’ye gönderilen ek bütçe teklifinin, iflasın itirafı olduğunu söyledi.

Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, iktisadın makûs yönetildiğini, vatandaşın bu durumu markete, pazara gittiğinde derinden hissettiğini belirtti.

TBMM’de onaylanan bir yıllık bütçenin 6 aylık vakit diliminde tükendiğini, dün prestijiyle ek bütçe teklifinin TBMM’ye ulaştığını belirten Baş, “Öyle öngörüsüz bir iktidarla karşı karşıyayız ki daha bir yıllık bütçe yapmayı beceremiyorlar. İstenen ek bütçe meblağı, 6 ay evvel burada kabul edilen bir yıllık bütçenin yüzde 86’sı kadar. Bu parayı da en kısa haliyle söylersek emeği ile geçinen milyonlarca yurttaştan toplayacaklar. Meclise gönderilen ek bütçe teklifi iflasın itirafıdır” dedi.

AA’nın aktardığına nazaran Erkan Baş, halkın yaşanan ekonomik kriz nedeniyle öğün azaltmak zorunda kaldığını, hekimin, öğretmenin, mühendisin bile kirasını ödeyemediğini, insanların her ay faturasını ödemeye çalışırken bir sonraki ay gelecek faturanın kabusuyla yaşadığını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.