Ergin Ataman: Son şampiyon unvanımızı korumak için gidiyoruz

Üst üste üçüncü kere Final Four’a katılma başarısı gösteren Anadolu Efes, coşkulu kutlama eşliğinde Sırbistan’ın Belgrad kentine gitti. Havalimanında Ergin Ataman ve Doğuş Balbay açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes, Sırbistan’ın Belgrad kentinde 19-21 Mayıs tarihleri ortasında yapılacak olan Euroleague 2022 Final-Four için Sırbistan’a gitti. Lacivert-beyazlı kadro için Belgrad’a gitmek üzere geldiği havaalanında coşkulu bir uğurlama merasimi düzenlendi. Basketbolcular, uçağın kapısında bando eşliğinde marşlarla ve grup bayraklarıyla karşılandı. Düzenlenen tertibin akabinde Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ve kadro kaptanı Doğuş Balbay, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ergin Ataman, kupayı tekrar Türkiye’ye getirmek istediklerini belirtti.

“TÜRK HALKININ DUALARI BİZİMLE OLSUN”

Sırbistan’a hareket öncesi havaalanında basın mensuplarına turnuvaya ait değerlendirmede bulunan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, şampiyonluk unvanını korumak için gittiklerini belirterek, “Beklediğimiz an geldi. Belgrad’a son şampiyon olarak gidiyoruz ve unvanımızı korumak için gidiyoruz. Tabi ki öncelikle yarı finalde oynayacağımız rakip çok güçlü bir grup. Olimpiakos olağan dönemi ikinci sırada tamamladı. Sıkıntı bir maç bizi bekliyor fakat kazanıp 21 Mayıs’ta finale bir kere daha çıkmak istiyoruz. Kendimize güveniyoruz. Rakiplerimize büyük hürmetimiz var. Türk halkının duaları bizimle olsun. Alıştık artık bu üst üste üçüncü Final Four’umuz. Açıkçası birinci gittiğimizde çok heyecanlıydık. Geçen yıl şampiyon olabileceğimizi gördük, bu yıl da onu tekrar etmeye çalışacağız” sözlerine yer verdi.

DOĞUŞ BALBAY: GÜYA BİRİNCİ KERE GİDİYOR KADAR HEYECANLIYIZ

Ekip Kaptanı Doğuş Balbay ise, “Bizim için kuvvetli bir süreç oldu. Hoş bir dönem geçirdik ancak hiç kolay olmadı. Şampiyon bir kadro olarak bütün dönem oynadık. Bunu da korumak istiyoruz. Sırbistan’a da bu gayeyle gidiyoruz. Fakat adım adım gitmemiz gerekiyor. Yarı finalde Olimpiakos ile oynayacağız. Çok önemli bir grup. Biz de bu galibiyeti alıp ülkemize kupayla dönmek istiyoruz. Biz hala çok açız, kupayı almak için çok istekliyiz. Bu bizim üst üste üçüncü Final Four’umuz, güya birinci sefer gidiyor kadar heyecanlıyız. O yüzden gayelerimizden ve heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Tekrar tek maksat iki maç sonunda kupayı almak” biçiminde konuştu.

Kadro, uğurlama merasiminin akabinde uçağa geçerek saat 18.00’de Sırbistan’ın Belgrad kentine hareket etti. Anadolu Efes, EuroLeague 2022 Final Four’daki birinci maçında Olimpiakos ile 19 Mayıs 2022 Perşembe günü Türkiye saati ile 19.00’da Belgrad Stark Arena’da karşılaşacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.