Dünya şampiyonu özel sportmenler yurda döndü

Çekya’da düzenlenen SU-DS Down Dünya Şampiyonası’nda grup halinde şampiyonluğa ulaşan Özel Atletler Down Atletizm ve Masa Tenisi Ulusal Ekipleri atletleri yurda döndü.

Türk Hava Yolları’na (THY) ilişkin uçakla saat 13.05’de Prag’dan İstanbul’a gelen ulusal atletler, İstanbul Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı. Şampiyonada 5 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya alarak bir dünya şampiyonasında en fazla madalya kazanan Türk atlet olan Emrah Akçakoca, kazandığı madalyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a armağan ettiğini söyledi.

Şampiyonada en fazla madalya kazanan Türk sportmen olan Emirhan Akçakoca, “Sapasağlam döndüğüm için çok memnunum. Buradaki özel atletlere muvaffakiyetler diliyorum. Onlarla birlikte Prag’da dünya rekorunu kırdım. Çok memnun ve gururluyum” dedi.

SOKAKLARA ÇIKMASINA MÜSAADE VERİLMEYEN ÇOCUKLAR ARTIK DÜNYA ŞAMPİYONU

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Lideri Birol Aydın, tarihi bir muvaffakiyet elde ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Yıllar evvel meskenlere kapatılan, yok sayılan, bunlar eğitim göremez denilen, meskenlerden sokaklara çıkmasına müsaade verilmeyen özel çocuklara verilen dayanakla büyük bir muvaffakiyet elde ettik. Şu anda bu çocuk İstanbul’a dünya şampiyonu olarak döndü. Artık biz pürüzleri aşmış bir federasyonuz. Bugün 43 madalya ile döndük. Bu pırıl pırıl gençler, neler başardığını görmüş oldu. Cumhurbaşkanımızın pürüzlere kucak açmasıyla bu çocuklar şampiyon olmuştur.”

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.