Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası konuşuyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık üç saat süren kritik toplantının akabinde açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Son kabine toplantımızın akabinde ülkemiz ve milletimiz için güzel hizmetlere vesile olan programlara katıldım. Yabancı konuklarımızı ağırladık. Memleketler arası gündemle ilgili kritik görüşmeler yaptık.

Adalet teşkilatımızın güzide mensuplarıyla bir ortaya geldik. Birebir gün Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Tokayev’i külliyemizde konuk ettik, hemfikir olduğumuzu görmekten memnuniyet duyduk.

Engelli gençlerimizle buluştuk. 13 Mayıs’ta 39. vefat yıldönümünde üstat Necip Fazıl Kısakürek’i rahmet ve hasretle yad ettik.

Ülkemizin gurur verici yapıtlarından Rize-Artvin Havalimanını kardeşim Sayın Aliyev ve MHP Genel Lideri Sayın Bahçeli ve BBP Genel Lideri Sayın Destici ile 14 Mayıs’ta hizmete açtık.

Havalimanı 3 kilometrelik pisti ve 3 milyonluk yolcu kapasitesi ile Doğu Karadeniz’in gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Cezayir Başbakanı sayın Tebbun’u ağırladık. Salı günü BAE eski devlet lideri pir halifenin vefatı sebebiyle bu ülkeye taziye ziyaretinde bulunmak üzere gittik. Kardeşi ve Abu Dabi Emiri’ne başsağlığı ziyaretini gerçekleştirdik.

HAYATINI KAYBEDEN GENÇLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI İLETİSİ

19 Mayıs’ta gençlerimizle ve başarılarıyla bizleri gururlandıran ulusal atletlerimizle Ankara’da coşkulu bir programla kucaklaştık.

Darülacezemizin temel atma merasimine katıldık, akabinde Kolombiya Cumhurbaşkanı ve ailesiyle bir ortaya geldik. Adana’da stadın dışında farklı on binlerle, içinde on binlerle mükemmel bir gençlik şölenine iştirak ettik.

Bu vesile ile gençlik şölenimizin akabinde yaşanan elim trafik kazasından, can kayıplarından duyduğum samimi üzüntüyü sizlerle paylaşmak istiyorum. 3 tane kardeşimizi Hakk’a uğurladık. Kendilerine rahmet ve ailesi ve millete başsağlığı diliyorum. 41 yaralı evladımıza da Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. Kaza sonrasında acımızı paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu vesile ile geçtiğimiz hafta Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 5 altın, 2 bronz madalya ile tarih yazarak dünya şampiyonu olan boksörlerimize şahsım ve milletim ismine tebriklerimi bilhassa iletmek istiyorum.

Toplamda Tekvando’da 19 madalya ile kadro halinde şampiyon olan atletlerimizi da tebrik ediyorum. Basketbolda şampiyon olan Anadolu Efes grubumuzu, 5. kez Avrupa şampiyonu olan Vakıfbank Bayan Voleybol ekibimizi şahsım ve milletim ismine tebrik ediyorum.

YOKLAMA KAÇAĞI GENÇLERE BEDELLİ MUŞTUSU

Ayrıyeten bugün sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz. Kaçak yılına nazaran değişen oranlarda sayı ilavesiyle askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilir. Bakaya kahrına tahlil getiren bu uygulamanın iyi olmasını diliyorum.

MAHKUMLARIN KOVİD-19 MÜSAADESİ UZATILDI

Kabine toplantımızda açık cezaevlerindeki mahkumlar için uygulanan Kovid-19 müsaadeleri için de kıymetlendirme yaptık. Buna nazaran müsaadeleri 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatıyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.