Bu hafta hangi sinemalar vizyona girecek? 5 Ağustos 2022 vizyona girecek 8 yeni sinema

Bu hafta birbirinden başarılı sinemalar vizyona girerek sinemaseverlerle buluşacak. 6’sı yerli 2’si yabancı 8 mükemmel sinema 5 Ağustos Cuma günü sinemada olacak. İşte bu hafta vizyona girecek sinemalar…

Bir Türk Masalı

Filmde, Karanlık ve Aydınlık tarafından bahtları değişen Memnunluk ülkesi karakterlerinin hayatını anlatıyor. 3 çocuk, aileleri ile bir arada Unesco dünya kültür mirası listesinde yer alan Dalyan Deltasında yoksul ve memnun bir hayat yaşamaktadır. Onların hayatı, en küçükleri Yiğit’in ailesinin bahtını değiştirme imkanı bulmasıyla diğer bir boyuta geçer.

DC Muhteşem Evciller Takımı

DC Üstün Evciller Ekibi sinemasının başrolünde artık harika kahramanların evcil hayvanları yer alıyor. Süperman’in köpeği, Batman’in tazısı, Supergirl’ün atı, Wonder Woman’ın kangrusu, Aquamen’in deniz atı ile Flash’ın kaplumbağası ile seyirciye enteresan bir muhteşem kahraman kıssası aktarılıyor.

Buluttaki Gölge

WAAF subayı olan Maude Garrett’a, 2. Dünya Savaşı’nda değerli bir misyon verilir. Pilotluk yapan Garreta’dan zımnî evrakları, mürettebatın hepsi erkek olan bir savaş uçağında taşıması beklenir. Uçuşta peşlerine takılan öteki savaş uçaklarıyla güçlü bir gayret içine giren Garrett, kısa müddette uçaktaki herkesin hayatını tehlikeye atan berbat bir varlık olduğunu fark eder. Maude yalnızca hayatlarını kurtarmak için değil taşımak zorunda olduğu değerli evrakları korumak için de büyük çaba verir.

 

Hawar 2

Filmde, çocuk sahibi olmayı isteyen bir çiftin öyküsü anlatılıyor. Hakan ile Pelin, çok istedikleri çocuk haberini bir türlü alamayınca, çocuk sahibi olmak için tılsım yaptırırlar. Ancak, bu tılsım onlara bebek haberi vermek yerine beklenmedik olayların içine çekilmelerine neden olur.

Vesvese: Cin Fısıltısı

Filmde, yaşadığı tuhaflıkların sebebini öğrenmeye çalışırken beklemediği durumlarla yüzleşen Tabiat’ın kıssası anlatılıyor. Yaşadığı ve yaşattığı tuhaflıklardan ötürü Tabiat, ailesini gün geçtikçe zorluklara sürükler. Tabiat’ın yaşadıklarının cin olaylarına benzerliğini fark eden ailesi ise harekete geçer.

 

Akıl Bozan

Filmde, kendilerini beklenmedik durumlar içinde bulan bir bayan ile erkeğin kıssası anlatılıyor. Kendilerine verilmiş olan vazifesi tamamlamaya çalışan bu bireyler, işler rayından çıkınca kendilerini bir psikopatın elinde bulurlar.

Afetname

Oyuncu olma hayaliyle yanıp tutuşan bir bayanın öyküsünün anlatıldığı sinemada, Afet karakteri öne çıkıyor. Tüm gayretlerine karşın oyuncu olamayan Afet, Afetname ismini verdiği bir oyunculuk ajansı açmaya karar verir. Bu vakte kadar hiç sevgilisi olmayan Afet ajansı sayesinde unutamadığı lise aşkı ile karşılaşır ve 18 yılın akabinde olaylar gelişir.

Mini Fenomen

Filmde, en büyük hayalini gerçekleştirmek isteyen küçük bir çocuğun kıssası anlatılıyor. Bu çocuğun tek hayali Youtuber olmaktır. Hayalinin gerçek olması için her şeyi yapan çocuk bu süreçte kendini, menajeri olarak seçtiği arkadaşı ile bir arada çeşitli maceraların içinde bulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.