Bayram öncesinde muhtaçlık sahipleri için 223,7 milyon TL’lik ek kaynak

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kurban Bayramı öncesinde gereksinim sahibi hanelerin yanında olacaklarını bildirerek, aktarılan kaynağın faal ve süratli halde sahiplerine ulaştırılacağını söz etti.

Ülke genelindeki tüm SYDV’ler aracılığıyla gereksinim sahibi olduğu tespit edilen hanelerin besin gereksinimlerinin karşılanması için tıpkı ve nakdi olarak takviye verdiklerini belirten Bakan Yanık, şunları söyledi:

“Dini bayramlarımız öncesinde muhtaçlık sahibi hanelerin temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yardımda bulunuyoruz. Geçtiğimiz Ramazan ayı öncesinde vatandaşlarımızın besin muhtaçlıklarının karşılanması için SYDV’lerimize 224 milyon TL kaynak aktarmıştık. Artık de Kurban Bayramı öncesinde muhtaçlık sahibi hanelerin temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için SYDV’lere yaklaşık 223,7 milyon TL ek kaynak aktardık.”

İhtiyaç sahibi vatandaşlara sunulan toplumsal yardımların objektif, şeffaf ve hesap verilebilir biçimde gerçekleştiğinin atını çizen Bakan Yanık, “Sosyal yardımlarımızı talep odaklıdan çıkarıp arz odaklı hale dönüştürdük. Vatandaşlarımız artık bize gelmiyor, biz onlara ulaşıyoruz. Bunu da yaparken hiçbir ayrım gözetmiyoruz. 2002’ den bu yana ürettiğimiz toplumsal refahı eşit bir biçimde dağıtmanın çabasını veriyoruz. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın dönemsel gereksinimlerinin karşılanması için toplumsal yardımlarımızı ve takviyelerimizi artırarak vatandaşlarımıza sunacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.