Analist, Bu 3 Altcoin İçin Uyardı: Büyük Düzeltme Geliyor!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto para analisti, çeşitli altcoin projelerinde düzeltme öngörüyor. Analist Altcoin Sherpa; Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) ve LooksRare’in (LOOKS), 2022’deki en düşük seviyelerinden yükseldikten sonra düzeltici bir hareket için hazır göründüğünü tahmin ediyor. İşte detaylar…

3 altcoin için düşüş uyarısı

Kripto para traderı Altcoin Sherpa, dört saatlik grafikte bir göstergenin kısa vadede SOL, MATIC ve LookRare (LOOKS) fiyatlarını düşürebilecek bir direnç olarak hareket etmesini beklediğini söyledi. Analiste göre, birçok coin için direnç görevi gören dört saatlik 200 üstel hareketli ortalama (EMA) ve fiyat hareketine dair aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Kısa vadede burada hafif bir altcoin geri çekilmesi bekleniyor. Dört saatlik 200 üstel hareketli ortalama (EMA), birçok insan için direnç görevi görüyor. Fiyat ve 200 EMA arasında büyük bir boşluk olduğunda, bunun genellikle destek veya direnç olarak hareket ettiğini göreceksiniz. Bundan sonra ne olacağını izlememiz gerekiyor.

Altcoin Sherpa, bir ralliden sonra 200 EMA’nın dört grafikte ilk dokunuşunun genellikle bir geri çekilme ile sonuçlandığını söylüyor. Analist, öncelikle Solana’dan bahsediyor. Analistin elindeki SOL grafiğine göre 26.02 doların en düşük seviyesinden yükseldi. Coin, şu anda 40 dolar civarında direnç buluyor. Şu anda Solana’nın fiyatı yüzde 8.9’luk bir düşüş ile 34.9 dolar seviyelerinde bulunuyor. Coin, son 7 günde ise yüzde 3.4 düşüş yaşadı.

LOOKS ve SOL, aynı gemide

Kripto stratejisti, Ethereum tabanlı NFT pazaryeri LooksRare’in altcoin’i LOOKS’un SOL ile aynı gemide olduğunu söylüyor. Altcoin Sherpa’ya göre, LOOKS kısa vadede 0,40 doların üzerine çıkmak için mücadele edebilir. Yazım sırasında LooksRare, yüzde 12.5’lik bir düşüş ile 0.29 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, son 7 günde yüzde 17.6 düşüş yaşasa da; 14 günlük süreçte yüzde 50’ye yakın kazanç sağladı.

Polygon’a gelince, Altcoin Sherpa, MATIC’in 200 EMA’nın üzerindeki son hareketinin bir “sapma” olduğunu belirtiyor. Altcoin’in daha düşük hareket etmesini beklediğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Polygon, Ethereum ölçeklendirmesi ve altyapı geliştirmesi için kurulmuş bir platformdur. Şu anda Polygon, 200 EMA’nın altında görünüyor. Kripto para birimi, yazım sırasında yüzde 3.2’lik bir düşüş ile 0.52 dolardan el değiştiriyor. Piyasa değeri ile 19. sırada yer alan MATIC, geçtiğimiz 7 gün boyunca yüzde 24.4 yükseldi. 14 günde ise yüzde 25’lik bir kazanç sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.